بهترین دندانپزشکی تخصصی ؛ با خدمات کلینیک تخصصی یاس آشنا شوید

دندانپزشکی تخصصی
28 05 1400

دندانپزشکی تخصصی چیست؟ چرا باید برای درمان دردهای دندانی به دندانپزشک تخصصی مراجعه کنیم. دندانپزشکی شاخه های مختلفی دارد که هر یک از این شاخه ها می توانند به نوعی به درمان بیماری ها و مشکلات دهان و دندان بپردازد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با شاخه های مختلف دندانپزشکی تخصصی و خدمات کلینیک دندانپزشکی تخصصی یاس بارین، بهترین دندانپزشکی ستاری،  آشنا خواهید شد.

دندانپزشکی تخصصی چیست؟

دندانپزشکی تخصصی چیست؟ همان طور که گفتیم، برای آنکه بتوانید بهترین نتیجه را از فرایند درمانی دندانپزشکی تجربه کنیم، می بایست به کلینیک تخصصی مراجعه کنیم. شاخه های دندانپزشکی مختلف هستند و یک دندانپزشک برای آنکه بتواند در این حوزه ها فعالیت کند، می بایست این تخصص ها را کسب کرده باشد.

دندانپزشکی تخصصی چیست؟ به دندانپزشکی گفته می شود که به طور خاص در یک تخصص فعالیت می کند. البته این بدان معنی نیست که دندانپزشک مذکور، تنها باید یک تخصص داشته باشد؛ خیر بلکه یک دندانپزشک ماهر می تواند تخصص های مختلفی را کسب کند.

در نهایت بهتر است کار را به کاردان سپرد! در ادامه می توانید با تخصص های دندانپزشکی آشنا شوید.

دندانپزشکی تخصصی

 

ارتودنسی و ارتوپدی دندان مصنوعی

ارتودنسی با هدف پیشگیری و اصلاح ناسازگاری های مربوط به دندان، صورت و فک کار می کند. جالب است بدانید که این روش از دوران باستان بسیار معمول بوده است. این رشته بر رفع مشکلات فک و نامرتبی دندان ها تمرکر داشته و در این دندانپزشکی تخصصی، از ابزار و وسایل تخصصی برای برطرف نمودن این ناهنجاری ها استفاده می شود. این روزها ارتودنسی یکی از روش های مفید برای مرتب نمودن دندان ها محسوب می گردد. تقاضای بهره مندی از این سرویس از کودکی تا بزرگسال بالغ متغیر است، گرچه استخوان انسان در فرد زیر 18 سال، بهتر به حرکت دندان ها پاسخ می دهد.

تخصص جراحی دهان، فک و صورت

تخصص جراحی دهان، فک و صورت یکی دیگر از شاخه های دندانپزشکی تخصصی است. این شاخه از دندانپزشکی تخصصی نیز می تواند مشکلات مربوط به دندان و فک را درمان نماید. پزشک با این تخصص، تبحر لازم برای کشیدن و جراحی دندان های نهفته، کشیدن و جراحی دندن عقل، تبحر جراحی های گسترده فک، جراحی برای برطرف نمودن مشکلات شدید فک، نمونه برداری از کیست ها و تورمورها، کاشت دندان و انواع جراحی های صورت و ... را خواهد داشت.

جراحی لثه

جراحی لثه نیز جز شاخه های دندانپزشکی تخصصی است. پزشک با این تخصص می تواند لثه و بافت های نگهدارنده اطراف دندان ها را تریم کرده و پایه دندان ها را درمان نماید. به همین دلیل جراحی لثه یکی از مهم ترین شاخه های دندانپزشکی تخصصی است چرا که اغلب بسیاری از افراد با مشکلات مربوط به لثه دست و پنجه نرم می کنند.

تخصص پروتزهای دندانی

ساخت روکش دندان، بریج دندان و همچنین ساخت دندان های مصنوعی متحرک در این شاخه از دندانپزشکی تخصصی جای دارد. پزشکان می توانند جای خالی دندان ها و لثه های از دست رفته و تحلیل رفته را پر نمایند.

تخصص درمان ریشه دندان

اندودنتیکس یا همان تخصص درمان ریشه دندان به درمان بیماری های داخل دندان از جمله پالپ و ریشه دندان می پردازد. درمان ریشه یا همان عصب کشی از روش های درمانی استاندارد است که توسط متخصصین انجام می شود.

تخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی نیز یکی از شاخه های دندانپزشکی تخصصی است و برای کسانی که به دنبال لبخندی زیبا هستند، می توانند به یک متخصص این حوزه مراجعه نمایند. متخصصان این شاخه می توانند به خوبی دندان ها را بازسازی کرده و به دندان های نامتناسب، ظاهری زیبا ببخشند. پر کردن فضاهای بین دندان ها، بلیچینگ، لمینت و کامپوزیت دندان از فرایندهایی است که در این شاخه از دندانپزشکی صورت می گیرد.

دندانپزشکی تخصصی کودکان

 

دندانپزشکی تخصصی کودکان

خوب است بدانید که دندانپزشکی کودکان با دندانپزشکی بزرگسالان فرق دارد. چرا که ساختار و تعداد دندان ها در کودکان متفاوت است و از سوی دیگر پزشک می بایست توانایی کنترل رفتاری کودکان را داشته باشند.

تخصص بیماری های دهان و دندان

بیماری های دهان و دندان نیز از جمله شاخه های دندانپزشکی تخصصی است و متخصصان این شاخه می توانند به بررسی بالینی بافت های دهان بپردازند. همچنین آن ها می توانند نشانه های تهدید آمیز و بافت های مشکوک را ارزیابی و در صورت نیاز نمونه برداری نمایند.

دندانپزشکی تخصصی یاس

برای هر مشکل دندانی به کدام دندانپزشک مراجعه کنیم؟

شاید برایتان جای ابهام وجود داشته باشد که برای هر مشکل دندانی، به کدام دندانپزشکی تخصصی تهران مراجعه نمایید. در ادامه ما به شما می گوییم برای هر مشکل دندانی، به چه دندانپزشکی مراجعه نمایید.

ارتودنتیست

یکی از شاخه های مهم در دندانپزشکی، ارتودنسی است. اگر دندان های شما در موقعیت های نادرستی قرار گرفته اند، باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید. او به کمک روش های مختلف، می تواند لبخندی زیبا به شما هدیه کند.

اندودنتیست

نام تخصص دیگری که اهمیت زیادی دارد، اندودنتیست است. کسانی که متخصص این رشته هستند، می توانند ریشه دندان را درمان کرده و عصب کشی کنند. اگر دندان شما نیاز به عصب کشی داشته و باید ریشه درمان شود، باید به این متخصص مراجعه نمایید.

متخصص بیماری های دهان

گاهی ممکن است دهان و دندان شما با بیماری های مختلفی مواجه شود. برای درمان و تشخیص این بیماری ها، باید به متخصص این حوزه مراجعه کنید. این متخصص می تواند سرطان های دهانی، دندان قروچه، تغییر رنگ بافت های دهان و ..و را تشخیص داده و درمان نماید.

متخصص زیبایی دندان

این روزها توجه به زیبایی دندان برای بسیاری از افراد مهم شده است. اگر می خواهید دندان های زیبا و سفید داشته باشید، باید به متخصص زیبایی دندان مراجعه نمایید. این متخصص می تواند به کمک روش های مختلفی مانند بلیچینگ، کامپوزیت و ... دندان های درخشان و مرتبی برای شما به ارمغان آورد.

دندانپزشکی کودکان

همان طور که از نام آن پیداست، برای درمان دندان کودکان، باید به دندانپزشک متخصص کودکان مراجعه نمایید.

پریودنتیست

برای درمان بیماری های مربوط به لثه و بافت های نگه دارنده دندان، مراجعه به این متخصص لازم است.

پروستودانتیست

اگر دهان شما نیاز به پروتزهای دندانی داشته باشد، این دندانپزشک می تواند از روش های مختلفی استفاده کرده و دندان های شما را ترمیم نماید.

برای هر مشکل دندانی به چه دندانپزشکی مراجعه کنیم؟

بهترین دندانپزشکی تخصصی در تهران کجاست؟

برای آنکه بتوانید بهترین دندانپزشکی تخصصی در تهران را بیابید، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین دندانپزشکی تخصصی در تهران، رعایت نکات بهداشتی است. در وهله اول شما باید توجه کنید که یک کلینیک تا چه اندازه ای بهداشت را رعایت می کند.

سپس باید تخصص پزشکان مجموعه را مورد بررسی قرار دهید. مسلما دیگر زمان مراجعه به پزشکان تجربی به پایان رسیده؛ البته که هنوز هم تجربه امری بسیار مهم تلقی می شود. در خصوص مهارت، تجربه و تخصص پزشک کمی کندوکاو کنید تا در نهایت بتوانید دندان های خود را با اطمینان خاطر به او بسپارید.

نکته بعدی که حتما باید به آن توجه کنید، میزان وقتی است که به عنوان مشاوره برای شما قائل می شوند. دندانپزشکانی که مستقیما می خواهند کار روی دندان ها را آغاز کنند، مسلما مطلوب مراجعین نخواهند بود. از این رو بهترین دندانپزشکی ها، آن دسته از کلینیک هایی هستند که صحبت های مراجعین را می شنوند، برای آن ها وقت می گذارند و مشاوره های زیبایی بادقتی ارائه می دهند.

خدمات کلینیک تخصصی یاس

خدماتی که در کلینیک تخصصی یاس ارائه می شود، گسترده است. چرا که پزشکان باتجربه این مجموعه، دانش آموخته تخصص های مختلف هستند.

از جمله خدماتی که می توانید از این مجموعه دریافت کنید، می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

  • ایمپلنت دندان
  • انواع جراحی دندان
  • کشیدن دندان
  • پر کردن دندان
  • عصب کشی دندان
  • کامپوزیت دندان
  • لمینت دندان
  • اصلاح طرح لبخند
  • جرمگیری

کلینیک دندانپزشکی تخصصی یاس، یکی از بهترین کلینیک ها برای ارائه خدمات درمانی و زیبایی دندان است. اصلاح طرح لبخند یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که اتفاقا مراجعین بسیاری برای یافتن بهترین کلینیک، جست و جوی بسیار می کنند.

طراحی لبخند زیبا

در این کلینیک، متخصصان ما در ابتدا وضعیت دندان های شما را بررسی کرده و بهترین طرح لبخند را برای شما انتخاب می کنند. همان طور که می دانید، داشتن دندان های زیبا، مرتب و درخشان می تواند در زیبایی لبخند تاثیر بسیاری داشته باشد. از این رو مراجعه به متخصصین باتجربه می تواند شما را در رسیدن به این هدف کمک کند.
 

سخن پایانی

همان طور که خواندید، رشته های مختلف دندانپزشکی به بیماران کمک می کند تا دندان های سالم و زیبایی داشته باشند. از طرف دیگر با مراجعه به مراکز متخصص، می توانید به راحتی نسبت به درمان فوبیای دندانپزشکی اقدام نمایید. کلینیک دندانپزشکی تخصصی یاس بارین، مفتخر است تا با فعالیت در رشته های مختلف دندانپزشکی، نیازهای مراجعین خود را در بالاترین کیفیت برطرف سازد.